Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

VIII Gminny Festiwal Strażackich Orkiestr Dętych w Spycimierzu

Utworzono dnia 17.03.2016

„Jest w Orkiestrach Dętych jakaś siła…” – i to za pewne dzięki sile i chęci zarówno Muzyków jak i organizatorów w niedzielę 21 lipca odbył się VIII Gminny Festiwal Strażackich Orkiestr Dętych w Spycimierzu. W Festiwalu udział wzięło 5 Orkiestr z terenu Gminy Uniejów:

- Dziecięca Orkiestra Dęta ZHP-OSP z Uniejowa

- Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZHP-OSP z Uniejowa

- Orkiestra Dęta Old Band z Uniejowa

- Orkiestra Dęta OSP Wielenin

- Orkiestra Dęta OSP ze Spycimierza

Festiwal tradycyjnie rozpoczął się uroczystym przemarszem pod scenę, gdzie Orkiestry wykonały wspólnie utwór „Happy Marching Band”. O atrakcję miłą dla oka nie tylko słuchu zadbała Orkiestra Dęta OSP z Wielenina, która po raz pierwszy zaprezentowała w przemarszu swój zespół marionetek.

Otwarcia Festiwalu oraz uroczystego powitania dokonali: p. Robert Palka – pełniący obowiązki  Dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie oraz dh Stanisław Pełka Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Spycimierzu.

Po 20-minutowych występach Orkiestr na scenie pojawiły się również Zespół folklorystyczny „Świniczanki”, Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich „Hubertusy” oraz uniejowska Kapela „Spod Baszty”.

Festiwal był okazją do spędzenia niedzielnego popołudnia przy dźwiękach pięknej muzyki ale był także formą promocji funduszy unijnych pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – „Między Wartą a Nerem” w ramach PROW 2007-2013. W podziękowaniu za taką ideę p. Tadeusz Bednarek Prezes „LGD – Między Wartą a Nerem” wręczył dyplomy oraz gadżety wydane przez Stowarzyszenie dla Orkiestry Dętej ZHO – OSP w Uniejowie, Orkiestry Dętej OSP Sypycimierz, Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich „Hubertusy” , Zespołu „Świniczanki” oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Spycimierzu.

Podczas Festiwalu można było zakupić losy, dzięki którym kilka osób wygrało atrakcyjne nagrody. Swoje stoisko miało także Stowarzyszenie „LGD – Między Wartą a Nerem”. Każda Orkiestra oraz Zespół otrzymali pamiątkowe puchary.

Do późnych godzin wieczornych bawił zebranych zespół muzyczny.

VIII Gminny Festiwal Strażackich Orkiestr Dętych w Spycimierzu

Utworzono dnia 17.03.2016, 10:00

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny