Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XV Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego

Utworzono dnia 17.03.2016

Rokrocznie w połowie czerwca plac przy ul. Sportowców wypełnia się licznie zgromadzonymi mieszkańcami gminy Świnice Warckie oraz okolicznych miejscowości. Nie mogło być inaczej i w tym roku, mianowicie 16 czerwca odbył się XV Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich. W przeglądzie  wystąpiło 7 orkiestr : Orkiestra Dęta przy OSP w Górze Św. Małgorzaty, Orkiestra Dęta przy OSP w Mazewie, Orkiestra Dęta przy OSP w Piątku, Orkiestra Dęta przy OSP w Pruszkach, Orkiestra Dęta przy OSP
w Stemplewie, Orkiestra Dęta przy OSP w Błoniu, Orkiestra Dęta przy OSP w Świnicach Warckich. Przegląd rozpoczął się tradycyjnym przemarszem Orkiestr ulicami Świnic od budynku OSP na boisko sportowe.  Następnie zespoły zaprezentowały repertuar muzyczny
w dwóch kategoriach: muzyki marszowej oraz muzyki koncertowej. Ten przegląd był jednak inny niż dotychczasowe, gdyż jubileuszowy XV Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, gdyż Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich aplikował o środki unijne z PROW 2007-2013 za pośrednictwem „LGD - „Między Wartą a Nerem”. Już 15 lat bo od  1998 r. w Świnicach Warckich rozbrzmiewają dźwięki Orkiestr. To okazja do wspomnień, niejednokrotnie wzruszeń oraz życzeń. Każda Orkiestra zasługuje na podziw, po wysłuchaniu wszystkich orkiestr dętych zostały wręczone puchary, dyplomy i upominki. Każda orkiestra otrzymała Trąbkę B model ATR-235S Arnold&Sons w ramach realizacji operacji pn. „XV Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich w dniu 16 czerwca 2013 r.” Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju”. Wyróżnieni zostali także najmłodsi i najstarsi instrumentaliści oraz kapelmistrzowie Orkiestr. Na zakończenie podczas oczekiwania na wyniki wystąpił zespół śpiewaczy „Świniczanki” z Kapela Ludową.

 

Podczas przeglądu swoje stoisko miało także Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – „Między Wartą a Nerem”. Mieszkańcy Gminy jak również przyjezdni goście zapoznawali się z jego działalnością oraz możliwościami pozyskiwania dofinansowania na „Małe projekty”
w ramach naborów ogłaszanych przez Stowarzyszenie. Zainteresowani mogli otrzymać bezpłatnie gadżety promocyjne m.in.  mapy Uniejowa, Świnic Warckich i okolic, ulotki promujące LGD -  „Między Wartą a Nerem”.

 

Życzymy Organizatorom wytrwałości na kolejne lata a Orkiestrom samych sukcesów.

XV Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego

Utworzono dnia 17.03.2016, 09:48

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny